Ikona telefon+420 377 240 004

Ikona adresaRE/MAX InterCora,
Lochotínská 18, Plzeň

Ikona FacebookPřipojte se k nám!

Jak prodat nemovitost za nejvyšší tržní cenu

Ještě předtím než nabídnete nemovitost k prodeji, je důležité ji připravit a co nejvíce zvýšit její atraktivitu. S tímto Vám poradí naši makléři.

foto dům foto obývák Foto4fotograf3

 

První kontakt kupujícího s Vaší nemovitostí je prostřednictvím internetu a to přes fotografii, u které se zájemce rozhoduje jestli si na nemovitost sjedná prohlídku či nikoliv a proto musíte Vaší prezentaci odlišit od ostatních nabídek. Díky profesionálním fotografiím nemovitost vynikne mezi ostatními nabídkami na internetu a těší se mnohem vyššího zájmu. Dobré fotografie ve většině případech rozhodují o tom, jestli se potencionální kupci k prohlídce nemovitosti vůbec rozhodnou. Pokud již na fotografiích nemovitost kupujícího zaujme, tak je mnohdy ochoten akceptovat i vyšší cenu nemovitosti.

Nejdůležitější je tedy příprava nemovitosti těsně před focením.

Jak na to?

  1.  Úklid nemovitosti - ve většině případů stačí běžný úklid a uspořádání věcí. Je dobré řídit se heslem "méně je někdy více" tzn. čím méně věcí na fotografii, tím lépe. Fotografie by měla být přehledná bez osobních věcí.                                                                                                                                         
  2.  Z kuchyňské linky odstraňte vše zbytečné. Zásadní je, aby fotografie vypadaly příjemně.                                                                                                                        
  3.  Odstraňte osobní předměty - rodinné fotografie, noviny, ovladače na TV z konferenčního stolku, oblečení atd.                                                                                                                                                                                                                               
  4.  K vytvoření příjemné atmosféry můžete využít dekorační předměty, ručníky do koupelny, polštáře či květinu.                                                                                                                                                                                                                                               
  5.  S fotkami může pomoci taky dobré světlo, správně zvolená denní doba, širokoúhlý kvalitní objektiv nebo zkušené oko fotografa.

Snažte se hlavně o úpravu objektu tak, aby upoutal pozornost a zájem budoucích kupujících.

 

Každý chce jistě vědět, jak prodat nemovitost, nejlépe a nejvýhodněji. Zdá se to velmi snadné a většina prodávajících to vidí následovně: podám inzerát a zájemci se budou sami ozývat, s klientem pak podepíši  smlouvy, dám smlouvy na katastr nemovitostí a dostanu peníze. Avšak skutečnost je velmi odlišná a tak snadné to zase není. Při prodeji nemovitosti se můžete setkat s mnoha nástrahami a nečekanými situacemi. Pro realitního makléře jsou to standardní záležitosti, se kterými se setkává velmi často a dokáže je vyřešit. Pro člověka, který se v tomto oboru nepohybuje, takové situace představují vysoké riziko. Proto je přínosné se na samotný prodej řádně připravit.

Většina lidí, kteří si svoji nemovitost chtějí prodávat sami, ji velmi často začne inzerovat bez pořádné přípravy. To má za následek, že pak mnoha chyb se snaží upravovat  za pochodu, což samotnému prodeji jistě nesvědčí nebo ho i zcela zmaří. Tak například, co vše Vás může překvapit – z internetu stažené smlouvy neobsahují řadu důležitých informací, což může zapříčinit, že  potencionálnímu zájemci o vaši nemovitost nakonec banka neschválí hypotéku. Další překvapení může být po podpisu rezervační smlouvy, kdy zájemce nechce podepsat kupní smlouvu nebo katastr Vám po vložení návrhu na vklad smlouvy vrátí a banka udělí prodávajícímu sankce za předčasné splacení úvěru atd. Prodej nemovitosti je pro mnoha lidí událost, která je v jejich životě ojedinělá a proto je logické, že si řada lidí ani neuvědomuje, kolik věcí je zapotřebí udělat, aby se nemovitost mohla prodat co nejrychleji a za nejvyšší cenu, jelikož se s takovou věcí setkávají vůbec poprvé.

Lidé většinou svoji nemovitost zainzerují na bezplatných málo navštěvovaných serverech a čekají na odezvu. Ta ale během měsíce nepřichází. Nejčastěji volají jiné realitní společnosti a doslova Vás bombardují nabídkami spolupráce, což vás vysloveně otráví. Poté se prodávající  rozhodne snížit cenu nemovitosti, což je mnohdy zbytečný krok. Pokud Vaši nemovitost bude nabízet kvalitní realitní kancelář, můžete se vyhnout snížení ceny a dalším jiným potížím. 

 

Fotografie od profesionálního fotografa

Květiny zpříjemní atmosféru bytu

 

 

 

Naši partneři

  

InterCora      Developerská skupina pro komerční nemovitosti     

 

                      

                      Česká podnikatelská pojišťovna             

                     - komplexní pojistná řešení v oblasti pojištění

                                                 
 

 

 

         
 

© RE/MAX je mezinárodní síť finančně a právně nezávislých kanceláří, které nabízejí širokou škálu realitních a relokačních služeb.

Kopírování obsahu bez souhlasu autora je zakázáno.